Hoeve ‘De Hemel’ is een splinternieuwe B&B gelegen aan de rand van de Uitkerkse Polders in Zuienkerke. Wij klopten aan bij de drijvende krachten Pieter Claeys en Iris Declerck die zich sinds kort de trotse uitbaters mogen noemen. De opleiding ‘Uitbater kleinschalige logies, B&B en plattelandstoerisme’ van Syntra ondersteunde het gastvrije koppel bij het realiseren van hun droom. Ontdek hun verhaal!
Proficiat Pieter en Iris! Jullie openden onlangs de deuren van het hoevehotel ‘De Hemel’. Hoe groeide het idee om een B&B uit te baten?
Pieter: “Achter de schermen hebben we jarenlang keihard gewerkt om de ouderlijke hoeve om te toveren tot een charmant gastenverblijf voor rustzoekers. Iets moois bouwen op deze unieke plek, waar mijn familieroots liggen, was altijd al een droom. Met dat idee in het achterhoofd, schreef ik mij in voor de opleiding ‘Uitbater kleinschalige logies, B&B en plattelandstoerisme’ van Syntra West. We wilden immers niet onbezonnen te werk gaan, maar eerst alles goed onder de knie krijgen. Ik zou het iedereen aanraden! Er komt immers veel bij kijken. Van een warm onthaal tot marketing en boekhouding.”
“Ik zou het iedereen aanraden! Er komt immers veel bij kijken. Van een warm onthaal tot marketing en boekhouding.”
Heeft de opleiding jouw verwachtingen ingelost?
Pieter: “Absoluut! Naast infrastructuur en inrichting spelen nog meer aspecten een belangrijke rol. Denk aan: de samenstelling van het ontbijt, kwaliteitsbewaking en kostprijsberekening. Een belevingsvol kader creëren hangt dan weer samen met de authenticiteit van het gebouw en de omringende natuur. Een onvergetelijke ervaring aanbieden aan de gasten, zit eigenlijk net in de combinatie van dit alles. Toen ik in 2019 de opleiding volgde, gingen de docenten uitgebreid in op alle facetten van het gastheerschap. Daarnaast waren er studiebezoeken, waarbij ervaren B&B-uitbaters hun kennis en ervaring deelden. Een ontzettend leerzame ervaring!”
Zes jaar later was het zover, de deuren van hoeve ‘De Hemel’ zwaaiden wijd open.
Pieter: “Dat er zes jaar overheen gingen, zegt ook wel iets over de intensiteit van ons project. Wie een B&B wil uitbaten, krijgt te maken met heel wat regels en wetgeving. Zo moet je onder meer voldoen aan de voorwaarden van het Vlaams Toeristisch Logiesdecreet. Er moeten heel wat knopen worden doorgehakt: welke uitbatingsvorm wil ik hanteren? Voor welke comfortclassificatie ga ik? Bij een beschermd monument zijn extra toelatingen nodig en dat gold dus ook voor onze hoeve die dateert van 1300. De historische gebouwen werden gerestaureerd met respect voor de erfgoedelementen. Door elke stap goed te overdenken, konden wij het eeuwenoude vakwerk zoveel mogelijk behouden.
Onze belangrijkste doelstelling was een bijzonder en tegelijk duurzaam concept creëren, waar onze gasten tot rust kunnen komen. Bij de renovatie werd maximaal ingezet op het authentieke karakter, zoals kamers die doorlopen tot in de nok, met zicht op het originele dakgebinte. De renovatie en de bijbehorende vergunningen waren geen sinecure, maar dankzij de opleiding waren we hier goed op voorbereid. Wat generaties geleden begon met akkerbouw en veeteelt, groeide uit tot een kleinschalig paardenpension en uiteindelijk tot een heuse belevingshoeve. Dat alles op een wondermooie locatie tussen Brugge en de kust, in Zuienkerke, omringd door prachtige natuur.”
“Daarnaast waren er studiebezoeken, waarbij ervaren B&B-uitbaters hun kennis en ervaring deelden. Een ontzettend leerzame ervaring!”
Een paardenpension, hoezo?
Pieter: “Onze grootouders hadden destijds Belgische trekpaarden. Ze wonnen er nationale prijskampen mee. De microbe werd duidelijk doorgegeven aan de volgende generatie want tegen het einde van de jaren negentig, kocht mijn vader zijn eerste paard: een ‘Belgisch Warmbloed’. Niet lang daarna kregen we de vraag om paarden te stallen. En zo was paardenpension De Hemel geboren, gerund door mijn broer Dries.”
Dries Claeys, die naam laat een belletje rinkelen…
Iris: “Ja, dat kan kloppen. Enkele jaren geleden was Dries een van de deelnemers in de televisieserie ‘Boer zoekt vrouw’. Doorheen de jaren is het paardenpension sterk uitgebreid, met all-in accommodatie voor een lang of kort verblijf. En nu krijgt het verhaal dus een extra hoofdstuk. Terwijl Dries zich vooral over de paarden ontfermt, zijn Pieter en ik volop bezig met de opstart van het hoevehotel. Onze eerste gasten zijn super enthousiast. Dat motiveert ons enorm. Een betere start kunnen we ons niet wensen! Gasten persoonlijk ontvangen en met veel passie de liefde voor de natuur delen. Dát was onze droom, en die is werkelijkheid geworden!”